Jak wygląda dzień z Małym Inżynierem?

Półkolonie- Jak wygląda dzień z Małym Inżynierem

Półkolonie z Małym Inżynierem to niepowtarzalna okazja na zagłębienie się w fascynujący świat nauki. Budowanie robotów, wykonywanie doświadczeń, programowanie gier i przeprowadzanie eksperymentów to przygody z jakimi nasi podopieczni spotykają się na co dzień. Rozpalamy pasję do nauk ścisłych wśród dzieci bawiąc się w wynalazców i odkrywców oraz przekazując specjalistyczną wiedzę w lekko przyswajalnej formie.

Warsztaty naukowe to oczywiście nie tylko nieustanne ślęczenie nad stołem doświadczalnym. Dobrze wiemy, że nieważne jak dobre są pączki, to zajadanie się nimi bez ustanku może doprowadzić do problemów z brzuszkiem. W związku z tym, poza realizowaniem zagadnień wybranego kursu, staramy się, by mali naukowcy znaleźli też czas na zaczerpnięcie świeżego powietrza, zjedli coś pysznego i mogli swobodnie porozmawiać między sobą o swoich zainteresowaniach.

Wiele osób interesuje jak dokładnie wygląda dzień z Małym Inżynierem. Ile czasu spędzamy na zajęciach warsztatowych? Ile posiłków przewidujemy w ciągu dnia? Czy dzieci cały czas siedzą w jednym miejscu? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniższym artykułem.

Świetlica

Zarówno przed, jak i po dniu pełnym wrażeń, organizujemy dla dzieci świetlice, by te swobodnie i bez przeszkód mogły poczekać na rozpoczęcie zajęć oraz powrót do domu. W tym czasie podopieczni mają do dyspozycji mnóstwo gier planszowych oraz sprzętu artystycznego. Nad miłą atmosferą i przyjemną zabawą czuwają nasi instruktorzy, którzy angażują się w rozgrywkę z dziećmi, tłumaczą reguły i odpowiadają na wszystkie nurtujące pytania.

Plan dnia

  • 7.30 – 9.00 – Świetlica
  • 9:00 – 10:00 – Pierwszy blok warsztatów
  • 10:00 – 10:20 – Drugie śniadanie
  • 10:20 – 11:45 – Drugi blok warsztatów
  • 11:45 – 12:30 – Przerwa na świeżym powietrzu
  • 12:30 – 13:30 – Obiad
  • 13:30 – 15:00 – Trzeci blok warsztatów
  • 15:00 – 15:15 – Podwieczorek
  • 15:15 – 16:00 – Podsumowanie dnia półkolonii
  • 16.00 – 17.00 – Świetlica

Integracja Pierwszego Dnia

Dobrze wiemy, jak dzieci potrafią przeżywać dołączenia do zupełnie nowej, nieznanej sobie grupy. Żeby ułatwić taki start, dokładamy wszelkich starań pierwszego dnia półkolonii, by wszyscy mali inżynierowie, którzy zdecydowali się spędzić z nami czas, czuli się swobodnie i wiedzieli, że nikt nie pozostanie obojętny wobec nich.

Wszystkie warsztaty, niezależnie od wybranej tematyki, zawsze rozpoczynamy od integracyjnej zabawy dostosowanej do wieku uczestników. Dla młodszych dzieci przewidujemy nieco dłuższą rozrywkę, przy której dodatkowo się poruszamy. W ruch idą piłki, kolorowe chusty czy balony. Mali odkrywcy mogą poznać lepiej koleżanki i kolegów i dowiedzieć się, kto będzie się nimi opiekował przez następne kilka dni.

W nieco starszych grupach skupiamy się przede wszystkim na rozmowie i wzajemnym szacunku. Przeprowadzamy gry, które pozwalają utrwalić imiona pozostałych osób oraz wymieniamy się informacjami na temat zainteresowań. Dbamy przy tym o to, by każdy miał równe szanse na przedstawienie się.

Przerwa na świeżym powietrzu

W zależności od panujących warunków atmosferycznych w ciągu dnia organizujemy 45-minutową przerwę od warsztatów. Zwykle udajemy się na spacer do pobliskiego placu zabaw czy boiska, by dzieci mogły swobodnie i bezpiecznie pobawić się z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Zabieramy przy tym zabawki takie jak piłki, skakanki czy frisbee. Nasi wychowawcy angażują wszystkich do rekreacji samemu biorąc w niej udział. Niejednokrotnie urozmaicamy taką formę spędzania wolnego czasu puszczając wielkie bańki mydlane czy urządzając różne gry terenowe.

Kiedy pogoda nas nie rozpieszcza, przeprowadzamy zabawy zespołowe bawiąc się wspólnie w kalambury, grając w gry planszowe czy przeprowadzając konkursy artystyczne.

Zajęcia warsztatowe​​

​Pozostały dostępny czas wykorzystujemy w pełni na konstruktywne prace warsztatowe związane z tematyką półkolonii. Na eksperymentach podopieczni wykonują doświadczenia pod czujnym okiem wychowawców. Na warsztatach z robotyki budują swoje konstrukcje wspierani merytorycznie (i nie tylko) przez naszych ekspertów. W trakcie programowania dowiadują się jak przygotować kod i testują go w różnych projektach. Ta część zajęć przyjmuje w pełni formę warsztatu. Wiedzę przekazujemy bezpośrednio w trakcie wykonywania różnych ćwiczeń, by mali inżynierowie mogli od razu w praktyczny sposób zrozumieć, jak wszystko funkcjonuje i samodzielnie zbadać efekty swojej pracy.

Zakończenie półkolonii​​

Ostatniego dnia półkolonii hucznie podsumowujemy naszą wspólną przygodę. Na ostatnie pół godziny zapraszamy rodziców i opiekunów podopiecznych, by mogli wziąć udział w przygotowanej przez dzieci prezentacji wiedzy oraz umiejętności. Ta, w zależności od wybranego kursu, przyjmuje rolę pokazu chemicznego z udziałem małych naukowców, konkursu wykorzystującego zbudowane roboty lub pokazu zaprogramowanych gier. W trakcie podsumowania półkolonii wszyscy uczestnicy otrzymują też certyfikat oraz upominek, które upamiętnią spędzony z nami czas.

Podsumowanie​

Jak widać, prowadzone przez nas półkolonie to czas wypełniony po brzegi dobrą zabawą i nietuzinkową rozrywką, gdzie każde dziecko może poczuć się wyjątkowo. Warto wiedzieć, że oferta naszych zajęć jest niemal nieograniczona, a każdy wybrany temat stanowi niepowtarzalne doświadczenie. Aby dowiedzieć się, co przygotowaliśmy w tym roku, wystarczy zajrzeć TUTAJ.

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.