Rodzajów zajęć
0 +
Godzin zajęć
0
Scenariuszy zajęć
0 +

Eksperymenty dla dzieci

oferta eksperymenty

Zajęcia z eksperymentów

dla dzieci i młodzieży

Mały Inżynier organizuje warsztaty z różnych dziedzin nauki. Zajęcia pełne są cennej wiedzy z zakresu fizyki, chemii, biologii, techniki i przyrody. Praktyczne eksperymenty, ciekawe zadania i inspirujące wyzwania to idealna mieszanka zabawy i edukacji, z której skorzystają pociechy o różnorodnych zainteresowaniach.

Organizujemy m.in. zajęcia laboratoryjne dla maluchów w wieku 5-7 lat, podczas których dzieci odkryją świat zmysłów, zbudują katapultę w oparciu o podstawowe prawa fizyki i pobawią się znikającym atramentem czy magnetycznymi rybkami.

Nieco starsze dzieci w wieku 7-11 lat nauczą się np. czym jest i jak badać gęstość oraz pH płynów. Uczestnicy warsztatów skorzystają z laserowego mikroskopu, zbadają skład żywności, wyprodukują własne kolorowe mydełka i preparaty, a nawet wyhodują swoje kryształy.

Dla najbardziej doświadczonych i najstarszych pociech w wieku 10-14 lat mamy eksperymenty z kolorowymi reakcjami chemicznymi, żarłocznymi roztworami i nauką o DNA.

Podczas warsztatów naukowych z Małym Inżynierem wykorzystujemy w pełni bezpieczne materiały i odczynniki, profesjonalny sprzęt laboratoryjny, a także kolorowe, lubiane przez dzieci zabawki, np. niezwykle popularne obecnie gluty Slime.

Uczymy nie tylko nauk ścisłych, ale również zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania się w laboratorium.

Stworzone na zajęciach projekty, konstrukcje i zabawki dzieci zabiorą ze sobą do domu, aby z dumą zaprezentować je rodzinie i kolegom.

Wybierz poziom edukacyjny

Zajęcia poziom edukacyjny
galeria zdjęć

Zobacz co robimy na zajęciach z eksperymentów

Sprawdź co się dzieje na naszych warsztatach z eksperymentów fizyczno-chemicznych dla dzieci i młodzieży

Sprawdź dlaczego

warto eksperymentować

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

FAQ
najczęściej zadawane pytania

Na warsztatach korzystamy z bezpiecznych odczynników, a przy bardzo brudzących eksperymentach zakadamy fartuszki. Wiemy natomiast jak dzieci lubią sie brudzić, a radośc z wkonywanego eksperymenu jest dla nas priorytetem, dlatego warto założyć odzież, której nie będzie szkoda w razie zabrudzenia.

Podczas warsztatów naukowych z Małym Inżynierem wykorzystujemy w pełni bezpieczne materiały i odczynniki oraz plastikowy sprzęt laboratoryjny. Uczymy nie tylko nauk ścisłych, ale również zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania się w laboratorium.

Eksperymenty fizyczne i chemiczne dla dzieci i młodzieży

Wprowadź swoje dziecko w niesamowity świat nauk ścisłych! Na warsztatach Małego Inżyniera Twoja pociecha pozna podstawy chemii, fizyki i biologii, biorąc udział w niezwykłych eksperymentach i zabawach. Na naszych zajęciach dzieci znajdą odpowiedzi na pytania: dlaczego herbata zmienia kolor po dodaniu cytryny, jak działa woda utleniona czy czym właściwie jest ogień. Dzięki praktycznym warsztatom przy użyciu bezpiecznych odczynników chemicznych, mali inżynierowie odkryją tajemnice otaczającego je świata i złapią “bakcyla” do nauki. Kolorowe doświadczenia, spektakularne reakcje chemiczne i eksperymenty fizyczne pomogą zrozumieć prawa rządzące naszą rzeczywistością. Wykształcą zdolność logicznego myślenia, kreatywność i pobudzą wyobraźnię. To idealny sposób na przyjemne spędzenie czasu i rozwijanie zainteresowań.

Zajęcia z eksperymentami naukowymi kierujemy do dziewczynek i chłopców w różnym wieku i na różnym etapie edukacji. Dopasowujemy program i tematykę zajęć do możliwości dzieci, zapewniając im inspirujące wyzwania i dostarczając odpowiedzi na nurtujące je pytania. Warsztaty odbywają się w formie zajęć pozalekcyjnych i weekendowych, okazjonalnych kursów organizowanych w szkołach i przedszkolach, a także wciągających półkolonii letnich i zimowych.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.