Rodzajów zajęć
0 +
Godzin zajęć
0
Scenariuszy zajęć
0 +

Elektronika dla dzieci

oferta eksperymenty

Zajęcia z elektroniki

dla dzieci i młodzieży

Elektronika jest dziedziną techniki, która skupia się na zagadnieniach związanych z wytwarzaniem i przetwarzaniem sygnałów w postaci prądów elektrycznych lub pól elektromagnetycznych. Brzmi skomplikowanie, prawda? Ale bez obaw, dzięki warsztatom Małego Inżyniera Twoje dziecko pojmie to raz-dwa!

Zajęcia Junior kierujemy do dzieci w wieku 8-11 lat, które chcą poznać podstawowe elementy układów elektronicznych i nauczyć się obsługi takich narzędzi jak mierniki czy lutownica. Kursanci zbudują motorówkę z silnikiem, robota pająka czy urządzenie do gry w statki.

Zajęcia z Elektroniki Analogowej dla dzieci w wieku 9-11 lat skupiają się na takich kwestiach jak działanie kondensatora, rezystora, tranzystora czy praktyczne zastosowanie prawa Ohma. Dzieci skonstruują m.in. alarm do sekretnej szuflady, robota światłoluba czy silnik prądu stałego.

Kolejny poziom to Elektronika Cyfrowa dla dzieci w wieku 11-15 lat. Kursanci wychodzą poza podstawowe pojęcia, uczą się budować oraz programować mikrokontrolery do różnych zadań. Poznają tajniki sterowania pilotem od telewizora, obsługi czujników odległości, światła, wychyleń czy koloru. Zastosują tę wiedzę w praktyce, budując np. roboty omijające przeszkody czy pokonujące labirynt. Wykorzystają przy tym zestawy Arduino pozwalające na programowanie kontrolerów w języku C++.

Na warsztaty elektroniczne Małego Inżyniera zapraszamy dziewczynki i chłopców w różnym wieku i na różnym poziomie umiejętności.

Zajęcia Małego Inżyniera to wrota do fascynującego świata elektroniki, które już dziś możesz otworzyć przed swoim dzieckiem!

sprawdź nasze warsztaty z elektroniki

galeria zdjęć

Zobacz co robimy na zajęciach z elektroniki

Sprawdź co się dzieje na naszych warsztatach z elektroniki dla dzieci i młodzieży

Sprawdź dlaczego

warto uczyć się elektroniki

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

FAQ
najczęściej zadawane pytania

Na warsztatach korzystamy z bezpiecznych odczynników, a przy bardzo brudzących eksperymentach zakadamy fartuszki. Wiemy natomiast jak dzieci lubią sie brudzić, a radośc z wkonywanego eksperymenu jest dla nas priorytetem, dlatego warto założyć odzież, której nie będzie szkoda w razie zabrudzenia.

Podczas warsztatów naukowych z Małym Inżynierem wykorzystujemy w pełni bezpieczne materiały i odczynniki oraz plastikowy sprzęt laboratoryjny. Uczymy nie tylko nauk ścisłych, ale również zasad bezpieczeństwa i odpowiedzialnego zachowania się w laboratorium.

Nauka elektroniki analogowej i cyfrowej

Nauka elektroniki odbywa się w formie zajęć pozalekcyjnych i weekendowych, okazjonalnych warsztatów organizowanych w szkołach, a także półkolonii zimowych i letnich.
Zajęcia z elektroniki dla dzieci skierowane są do osób, które chcą tworzyć własne układy elektroniczne niezbędne przy budowie maszyn, robotów i urządzeń do zadań specjalnych.
Na praktycznych warsztatach Twoja pociecha pozna podstawowe pojęcia związane z elektroniką i nauczy się obsługiwać profesjonalne narzędzia. Odkryje też fascynujący świat układów scalonych, czujników, przekaźników oraz sterującego nimi oprogramowania.

To idealny wybór dla dzieci i nastolatków z zacięciem inżynierskim. Nabyte umiejętności pomogą im w dalszej karierze, a zajęcia rozwiną również zdolność logicznego myślenia, kreatywność czy umiejętności społeczne niezbędne do pracy w grupie.
Elektronika dla dzieci z Małym Inżynierem to wyjątkowe zajęcia, które rozwijają umysł i zdolności manualne, zapewniając Twojemu dziecku moc zabawy!

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.