Rodzajów zajęć
0 +
Godzin zajęć
0
Scenariuszy zajęć
0 +

Robotyka dla dzieci

oferta Robotyka

Zajęcia z robotyki

dla dzieci i młodzieży

Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. Wiemy o tym doskonale, dlatego przygotowaliśmy ofertę wyjątkowych zajęć z robotyki i programowania dla dzieci. Wprowadzą one Twoją pociechę w niezwykły świat nowoczesnych technologii i futurystycznych maszyn. To idealny sposób, by zaszczepić w dziecku pasję, która zostanie z nim do końca życia.

Swoją przygodę z technologią maluchy mogą rozpocząć już w wieku 5-7 lat. Dla nich przeznaczone są zajęcia z robotyki z wykorzystaniem klocków Lego WeDo oraz Spike. Dzieci zbudują swoje wyścigówki, kolorowe robozwierzaki a następnie same je zaprogramują za pomocą prostego, dostosowanego do ich wieku i umiejętności języka obrazkowego.

Starsze dzieci mogą wziąć udział w warsztatach z Lego Boost. To propozycja zarówno dla amatorów, jak i bardziej doświadczonych konstruktorów robotów. Z kolorowych klocków powstaną konstrukcje wykonujące określone zadania i pokonujące przeszkody. Dzieci zaprogramują je przy użyciu tabletów i łatwego do opanowania, ale dającego duże możliwości języka.

Dla dzieci od 8 do 15 roku życia mamy natomiast warsztaty budowania robotów z Lego Mindstorms. To niezwykła seria umożliwiająca konstruowanie zarówno prostych, jak i bardzo skomplikowanych maszyn, które programuje się w języku obrazkowym lub dającym ogromne możliwości języku tekstowym Python. Dzieci stworzą m.in. roboty przemysłowe, wyścigówki czy wojowników sumo. Początkujący skorzystają z gotowych instrukcji, a bardziej doświadczeni robotycy sami zaprojektują autorskie roboty wykonujące określone zadania.

sprawdź nasze warsztaty z robotyki

Wybierz poziom edukacyjny

Zajęcia poziom edukacyjny
galeria zdjęć

Zobacz co robimy na zajęciach z robotyki

Sprawdź co się dzieje na naszych warsztatach z robotyki dla dzieci i młodzieży

Sprawdź dlaczego

warto uczyć się robotyki

FAQ
najczęściej zadawane pytania

Jeśli jest to pierwszy kontakt dziecka z zajęciami z robotyki, to niezależnie od wieku należy zapisać na poziom pierwszy. Na tym poziomie uczestnicy zajęć poznają podstawy programowania, konstruowania potrzebne na kolejnych poziomach. Początkowo składamy roboty według instrukcji. Im dalej, tym więcej konstrukcji według własnego pomysłu. Ponadto nasi instruktorzy przed rozpoczęciem kursu sprawdzają wiedzę kursantów i przypisują do odpowiedniego poziomu.

Oczywiście, każde zajęcia to nie tylko konstruowanie robotów ale również programowanie. Na poziomie Junior i Junior+ programujemy w języku obrazkowym polegającym na przeciąganiu bloczków. Poziom Senior i Master to wprowadzenie do programowania „tekstowego” w języku RobotC lub NXC. Jest to język podobny do C++. Kursanci opanują podstawowe pojęcia programistyczne m.in. instrukcje warunkowe, pętle, zmienne, itp.

Na wyższych poziomach uczestnicy zajęć poznają podstawy elektroniki analogowej. Kursanci dowiedzą się co to jest prąd, napięcie, rezystancja, pojemność. Dzieci zlutują swoje pierwsze układy elektroniczne, np. alarm do sekretnej szuflady, układ bistabilny, własny czujnik koloru do robota.

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

Kreatywnie spędzony czas na zajęciach z robotyki

Nauka budowania i programowania robotów to idealny sposób na wprowadzenie dziecka w przyszłościowy świat automatyzacji. Zajęcia Małego Inżyniera łączą wysoką wartość edukacyjną z doskonałą zabawą, gwarantując, że Twoja pociecha miło spędzi czas i z przyjemnością będzie chłonąć wiedzę.
Zajęcia Małego Inżyniera mają formę praktycznych warsztatów, na których Twoje dziecko samo zaprojektuje, zbuduje i zaprogramuje kreatywne roboty wykonujące określone zadania.
Nauka robotyki i programowania to nie tylko możliwość zdobycia konkretnych, cenionych na obecnym rynku pracy umiejętności. Zajęcia rozwijają też kreatywność, umiejętności logicznego myślenia oraz zdolności manualne. Ambitne wyzwania i ciekawe problemy do rozwiązania wciągają, pobudzają wyobraźnię i dają mnóstwo radości.

Warsztaty Małego Inżyniera przyjmują różną formę. Mogą to być zajęcia pozalekcyjne lub weekendowe, a także półkolonie letnie i zimowe obejmujące 5 dni intensywnej zabawy i edukacji po 7 godzin dziennie.
Na naukę robotyki i programowania zapraszamy dziewczynki i chłopców w różnym wieku i na różnym poziomie umiejętności — każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli więc chcesz wprowadzić swoje dziecko w przyszłość, już dziś zapisz je na zajęcia z robotyki i programowania.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.