Rodzajów zajęć
0 +
Godzin zajęć
0
Scenariuszy zajęć
0 +

Programowanie dla dzieci

oferta Robotyka

Zajęcia z programowania

dla dzieci i młodzieży

Zajęcia z programowania dla dzieci weszły już do podstawy nauczania wszystkich szkół w Polsce i nie ma wątpliwości, że to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków. Można wręcz powiedzieć, że znajomość języków programowania jest w dzisiejszym świecie równie ważna, co nauka języków obcych. Właśnie dlatego warto skorzystać z naszej oferty.

Kładziemy nacisk na naukę praktycznych umiejętności, rozwijanie samodzielności, zdolności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów. Nasze zajęcia z programowania przyjmują więc formę warsztatów, na których Twoje dziecko podejmie ciekawe i inspirujące wyzwania. To gwarancja, że Twoja pociecha będzie się doskonale bawić i uczyć jednocześnie.

Oferta obejmuje zajęcia programowania w języku Scratch — idealnym do nauki podstawowych zagadnień. Jest to język obiektowy, który umożliwia tworzenie animacji, muzyki, gier i historii interaktywnych za pomocą “puzzli” układanych w odpowiedniej kolejności.

Dla najmłodszych dzieci (5-7 lat) przygotowaliśmy zajęcia z programowania Junior, podczas których wykorzystujemy dobrze znane zabawki OzoBot czy CodeyRocky oraz bardzo intuicyjny i łatwy w obsłudze język Scratch Junior. To idealny sposób na zrobienie pierwszych kroków w cyfrowym świecie.

Dla fanów gier komputerowych proponujemy programowanie w Minecraft. To popularna i lubiana przez dzieci gra, która idealnie nadaje się, by połączyć zabawę z edukacją. Kursanci nauczą się m.in. automatyzować niektóre czynności, jak budowanie lub zbieranie surowców i stworzą własne minigry.

Mały Inżynier uczy również programowania Aplikacji Mobilnych na Androida. Z naszą pomocą programowanie Java dla dzieci stanie się niezwykle łatwe. Uczestnicy kursu przy pomocy kolorowych bloków nauczą się składni języka i wykonają własne gry i programy. Efekty pracy zapiszą na swoich telefonach i będą mogły pochwalić się własnymi wersjami kalkulatora, krokomierza oraz popularnych gier, takich jak Mario i Angry Birds.

Wybierz poziom edukacyjny

Zajęcia poziom edukacyjny
galeria zdjęć

Zobacz co robimy na zajęciach z programowania

Sprawdź co się dzieje na naszych warsztatach z programowania dla dzieci i młodzieży

Sprawdź dlaczego

warto uczyć się programowania

FAQ
najczęściej zadawane pytania

Jeśli jest to pierwszy kontakt dziecka z zajęciami z programowania to 7-8 latka polecamy zapisać na zajęcia z programowania Scratch. Natomiast jeśli jest wielkim fanem gry Minecraftm, proszę wybrać zajęcia Minecraft poziom Junior. Na zajęciach przedstawimy wszystkie podstawowe pojęcia związane z programowaniem, m.in.: instrukcja warunkowa, pętla, zmienne. Kolejnym etapem będą zajęcia z programowaia Scratch na drugim poziomie, Minecraft poziom II oraz programowanie Aplikacji Mobilnych lub Minecraft JavaScript.

Tak, oczywiście. Nasze warsztaty prowadzone są od podstaw. Program zajęć został tak przygotowany, aby w przyjaznej kolejności wprowadzać coraz to trudniejsze zagadnienia.

Warsztaty Małego Inżyniera prowadzone są przez osoby młode, mające dobry kontakt z dziećmi. Nasi instruktorzy to studenci lub absolwenci kierunków ścisłych i technicznych (robotyka, elektronika, chemia, fizyka). Wszyscy instruktorzy posiadają doświadczenie w pracy z dziećmi oraz niezbędne kursy.

Scratch Junior – najmłodsze dzieci, dzieci uczą się przede wszystkim logicznego myślenia i składania algorytmów przyczynowo-skutkowych za pomocą obrazków.
Minecraft Junior/Minecraft/Scratch – dziecko umie obsłużyć komputer, ale nigdy nie programowało. Bloki zapisane są za pomocą tekstu. Dzieci uczą się przede wszystkim składni języka programowania. Program należy wybrać pod kątem wieku i zainteresowań dziecka.
Aplikacje Mobilne AppInventor – dziecko umie obsługiwać komputer. Nie musi znać zupełnie języka – uczymy się go od zupełnych podstaw. Pierwsze skrypty pisane przez dzieci są bardzo proste, by dzieci mogły oswoić się z pisaniem kodu. Poziom trudności wzrasta z czasem. Kod składany jest z kolorowych bloków, a składnia języka pokrywa się z Javą.
Minecraft Java Script – dziecko umie obsługiwać komputer i potrafi choć w słabym stopniu pisać za pomocą klawiatury. Nie musi znać zupełnie języka – uczymy się go od zupełnych podstaw. Pierwsze skrypty pisane przez dzieci są bardzo proste, by dzieci mogły oswoić się z pisaniem kodu. Poziom trudności wzrasta z czasem.
Python – zajęcia dla dzieci, które umieją dobrze pisać na komputerze. Cykl ma na celu kompleksową naukę języka Python od samych podstaw. Program zakłada naukę składni, programowanie aplikacji okienkowych, obrabianie grafiki z pomocą pisanego kodu oraz tworzenie prostych gier.
Roblox – zajęcia dla cierpliwych dzieci, które radzą sobie z pisaniem na klawiaturze i obsługą myszy. Zajęcia obejmują naukę języka LUA, projektowanie modeli 3D oraz tworzenie gier komputerowych.

Różnice pomiędzy zajęciami Minecraft a Minecraft Javascript występują na kilku płaszczyznach.
W Minecraft JS kodowanie odbywa się z wykorzystaniem klawiatury – uczestnik zajęć każde polecenie wprowadza ręcznie. W drugim wypadku skrypty przygotowuje się z pomocą kolorowych bloczków, które układa się razem niczym puzzle.
Na zajęciach z Javascript uczestnicy uczą się popularnego języka programowania. Poznają podstawowe polecenia, składnię oraz zaawansowane struktury. W przypadku zajęć z Programowania Minecraft dzieci dowiadują się w jaki sposób należy tworzyć skrypty, rozwijają logiczne myślenie i zdobywają wiedzę na temat działania pętli, instrukcji warunkowych oraz funkcji.
Programowanie Minecraft zostało przygotowane w taki sposób, aby trafić do młodszych dzieci. Tematy obejmują wykonywanie minigier w regularnej rozgrywce czy tworzenie nietuzinkowych konstrukcji. Minecraft JS wykorzystuję grę jako pomoc do nauki języka, a realizowane zajęcia zahaczają m.in. o matematyczne ciekawostki, czy tworzenie własnych obiektów.

Tak. Wśród naszej oferty znajdują się kursy programowania w językach: C++, Arduino, JavaScript, Python, Scratch.

Prowadzimy różne kursy kodowania dla dzieci zarówno dla maluchów jak i dla nastolatków. Przyjmujemy dzieci w wieku od 5 do 15 lat.

Tak, jak najbardziej. Nauka programowania dla dzieci obejmuje również tworzenie gier komputerowych i aplikacji mobilnych. To kursy Scratch Junior, Scratch, Programowanie Roblox oraz Aplikacje Mobilne.

Angażujemy wyobraźnię dziecka i pomagamy wykształcić w nim umiejętności logicznego myślenia poprzez zabawę, gry i aplikacje.

 

Oczywiście Oprócz stricte nauki kodowania, prowadzimy też kurs, uczący młodych ludzi jak tworzyć własne strony internetowe, Tworzenie stron internetowych HTML, CSS, JS.

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

Zajęcia z programowania idealne dla Twojego dziecka

Mały Inżynier oferuje naukę programowania dla dziewczynek i chłopców w różnym wieku i na różnym poziomie umiejętności. Przygotowaliśmy zarówno zajęcia dla zupełnie “zielonych” dzieci, jak i tych bardziej zaawansowanych.

Dobierzesz nie tylko poziom trudności czy grupę wiekową odpowiednią dla Twojego dziecka, ale również temat zajęć. Wybierać można między programowaniem Scratch Junior dla najmłodszych i bardziej zaawansowanymi kursami programowania Minecraft Java czy tworzenia aplikacji mobilnych.

Nauka kodowania dla dzieci może przybierać formę zajęć pozalekcyjnych, online, weekendowych, okazjonalnych warsztatów organizowanych w szkołach, a także półkolonii letnich i zimowych obejmujących 5 dni inspirujących zajęć po 7 godzin dziennie.

Warsztaty z programowania dla dzieci to idealny sposób, aby wprowadzić Twoją pociechę w niezwykły świat informatyki, zaszczepić w nim pasję do nowoczesnych technologii i nauczyć szeregu umiejętności, które przydadzą się w dorosłości. Dlatego nie trać więcej czasu i już dziś zapisz swoje dziecko na kurs programowania Małego Inżyniera.

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.