Rodzajów zajęć
0 +
Lat doświadczenia
0 +
Scenariuszy zajęć
0 +

Kursy programowania online

oferta zajęć

Programowanie Online dla dzieci

Naucz się programować na zajęciach online, nie wychodząc z domu! Dla wszystkich młodych koderów Mały Inżynier przygotował cztery rodzaje kursów, pozwalających na stworzenie własnych gier, rozwijających samodzielność, zdolność kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów.

Kurs programowania dla dzieci online prowadzony jest w formie webinarów, podczas których uczestnicy słyszą prowadzącego, widzą jego pulpit oraz mają możliwość zadawania pytań.

Sprawdź ofertę zajęć Online

Zajęcia online
co zapewniamy

czego u nas nigdy nie zabraknie

co zapewniamy

czego u nas nigdy nie zabraknie

– zajęcia pn.-pt. w godzinach 9.00-16.00
– 30 spotkań (9 miesięcy zajęć)
– opiekę wykwalifikowanych instruktorów
– pracę w dwuosobowych zespołach
– dyplom i upominek Małego Inżyniera
BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

FAQ
najczęściej zadawane pytania

Nauka języków: Scratch, Scratch Jr, Python, AppInventor, Roblox, oparta jest na darmowym, ogólnie dostępnym oprogramowaniu. Wszelkie informacje zostaną przesłane po zapisu na zajęcia. W przypadku Minecrafta wymagane jest płatne oprogramowanie, jednakże przy zapisie na pełny kurs uzytkownicy zupełnie za darmo dostaną od nas dostęp do Minecraft Education (ważny przez rok).   

Jeśli nie mogłaś/eś uczestniczyć w zajęciach, nic straconego. Po każdych zajęciach udostępniamy nagranie z przeprowadzonej lekcji. Dzięki temu samodzielnie można powtórzyć materiał z pominiętych zajęć online.

Przed pierwszymi zajęciami prześlemu Państwu instrukcję co należy przygotować, zainstalować, przetestować aby bez problemów móc uczestniczyć w zajęciach online. 

Nasze zajęcia online prowadzone są w fomie webinara podczas, kótrego uczestnicy słyszą prowadzącego, widzą jego ekran oraz mają możliwość zadawania pytań. Prowadzący może również podejrzeć ekran uczestników aby na przykład wskazać błąd w jego programie. 

Scratch Junior – najmłodsze dzieci, dzieci uczą się przede wszystkim logicznego myślenia i składania algorytmów przyczynowo-skutkowych za pomocą obrazków.
Minecraft Junior/Minecraft/Scratch – dziecko umie obsłużyć komputer, ale nigdy nie programowało. Bloki zapisane są za pomocą tekstu. Dzieci uczą się przede wszystkim składni języka programowania. Program należy wybrać pod kątem wieku i zainteresowań dziecka.
Aplikacje Mobilne AppInventor – dziecko umie obsługiwać komputer. Nie musi znać zupełnie języka – uczymy się go od zupełnych podstaw. Pierwsze skrypty pisane przez dzieci są bardzo proste, by dzieci mogły oswoić się z pisaniem kodu. Poziom trudności wzrasta z czasem. Kod składany jest z kolorowych bloków, a składnia języka pokrywa się z Javą.
Minecraft Java Script – dziecko umie obsługiwać komputer i potrafi choć w słabym stopniu pisać za pomocą klawiatury. Nie musi znać zupełnie języka – uczymy się go od zupełnych podstaw. Pierwsze skrypty pisane przez dzieci są bardzo proste, by dzieci mogły oswoić się z pisaniem kodu. Poziom trudności wzrasta z czasem.
Python – zajęcia dla dzieci, które umieją dobrze pisać na komputerze. Cykl ma na celu kompleksową naukę języka Python od samych podstaw. Program zakłada naukę składni, programowanie aplikacji okienkowych, obrabianie grafiki z pomocą pisanego kodu oraz tworzenie prostych gier.
Roblox – zajęcia dla cierpliwych dzieci, które radzą sobie z pisaniem na klawiaturze i obsługą myszy. Zajęcia obejmują naukę języka LUA, projektowanie modeli 3D oraz tworzenie gier komputerowych.

Różnice pomiędzy zajęciami Minecraft a Minecraft Javascript występują na kilku płaszczyznach.
W Minecraft JS kodowanie odbywa się z wykorzystaniem klawiatury – uczestnik zajęć każde polecenie wprowadza ręcznie. W drugim wypadku skrypty przygotowuje się z pomocą kolorowych bloczków, które układa się razem niczym puzzle.
Na zajęciach z Javascript uczestnicy uczą się popularnego języka programowania. Poznają podstawowe polecenia, składnię oraz zaawansowane struktury. W przypadku zajęć z Programowania Minecraft dzieci dowiadują się w jaki sposób należy tworzyć skrypty, rozwijają logiczne myślenie i zdobywają wiedzę na temat działania pętli, instrukcji warunkowych oraz funkcji.
Programowanie Minecraft zostało przygotowane w taki sposób, aby trafić do młodszych dzieci. Tematy obejmują wykonywanie minigier w regularnej rozgrywce czy tworzenie nietuzinkowych konstrukcji. Minecraft JS wykorzystuję grę jako pomoc do nauki języka, a realizowane zajęcia zahaczają m.in. o matematyczne ciekawostki, czy tworzenie własnych obiektów.

formularz kontaktowy

masz więcej pytań?

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.