Robotyka SPIKE Essential

Robotyka SPIKE Essential

Scenariusz dostępny w:

Zajęcia z robotyki Lego Spike stanowią wprowadzenie w świat konstruowania i programowania dla dzieci w wieku przedszkolnym i w pierwszych klasach szkół podstawowych.

Na każdym spotkaniu dzieci przygotowują konstrukcje o stopniu złożoności dostosowanym do ich wieku. Każdy robot jest wyjątkowy, kolorowy i zachwyca swoim działaniem. Przynosi małym konstruktorom dużo radości i satysfakcji ze zbudowania go. Poza tym dzieci uczą się również o otaczającym nas świecie – o podróżach w dalekie zakątki świata, o zwierzętach z najdzikszych krain i o charakterystycznych budowlach. Dowiadują się przy tym na czym polega programowanie oraz z jakich komponentów składają się maszyny i roboty. Konstrukcje wprawimy w ruch przy pomocy kodu utworzonego z wirtualnych puzzli na tabletach.

Warsztaty robotyka Lego Spike to doskonała okazja do tego, by zainteresować dzieci inżynierią i nowoczesnymi technologiami. Konstruowanie robotów potrafi rozbudzać wyobraźnię i rozwijać zdolności manualne u dzieci w każdym wieku. Ucząc się programowania nasi podopieczni kształtują umiejętność logicznego myślenia oraz dowiadują się czym są czujniki i silniki elektryczne oraz to, w jaki sposób z nich korzystać.

Robotyka Lego Spike to zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. W trakcie spotkań wykonamy roboty takie jak arktyczne sanie, helikopter, kolejkę górską oraz lwa. Każda konstrukcja zostanie rozświetlona lub zacznie się poruszać po napisaniu programu przez dzieci.

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.