Robotyka + Programowanie Minecraft

Robotyka + Programowanie Minecraft

Robotyka + Programowanie Minecraft dla dzieci 8- 12 lat

Scenariusz dostępny w:

Zajęcia są połączeniem zajęć z programowania Minecraft i Robotyki. Jest to propozycja dla dziewczynek i chłopców, którzy wykazują zainteresowania robotyką i chcą położyć jeszcze dodatkowy nacisk na naukę programowania.

Programowanie Minecraft to zajęcia, na których dzieci poznają podstawowe pojęcia z zakresu informatyki i programowania. Dowiedzą się m.in. czym jest pętla, zmienna czy funkcja warunkowa.
Na zajęciach napiszemy własne programy do kreowania rzeczywistości: m.in. zaprogramujemy robota, który automatycznie będzie zbierał surowce, uprawiał rośliny, budował konstrukcje i wykonywał inne polecenia w grze. Nauczymy się też tworzyć własne minigry — takie jak labirynt, obrona zamku czy parkour — które wzbogacą naszą rozgrywkę.

Podczas zajęć LEGO Robotyki uczestnicy zbudują konstrukcje robotów mobilnych i stacjonarnych posiłkując się instrukcją lub mierząc się z zadaniem przy pomocy własnej wyobraźni. Każde wyzwanie dla małych inżynierów jest omawiane przez instruktora, a to przybliża dzieci do zgłębienia tajemnic robotyki. Kursanci poznają poważne nazewnictwo, dowiedzą się jak działają wybrane komponenty, w jaki sposób sprawnie je ze sobą połączyć i – co równie istotne – nauczą się programować roboty!

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.