Robotyka Lego Mindstorms

Robotyka Lego Mindstorms

Scenariusz dostępny w:

Warsztaty z robotyki Lego dla dzieci to idealny sposób na wprowadzenie ich w fascynujący świat nowoczesnych technologii, mechaniki i programowania.

Kładziemy duży nacisk na praktyczny wymiar naszych zajęć, dając dzieciom szansę konstruowania funkcjonalnych robotów wykonujących określone zadania.

Budowę robota poprzedza omówienie przez instruktora zadań, jakie powinien on wykonać. W czasie wspólnej burzy mózgów zastanawiamy się, jakie elementy mechaniczne musi mieć robot oraz jak go zaprogramować, aby spełniał swoją funkcję.

Dzięki temu dzieci nabywają nie tylko cenną wiedzę oraz konkretne zdolności techniczne i manualne, ale również rozwijają kreatywność, umiejętność logicznego myślenia oraz rozwiązywania problemów. Na koniec warsztatów testujemy zbudowane konstrukcje m.in. podczas pełnych emocji zawodów sumo, wyścigów Formuły 1 czy konkursu robotów sprzątających świat.

W czasie warsztatów wykorzystujemy zaawansowane zestawy Lego Mindstorms, które oprócz zwykłych klocków zawierają również silniki, czujniki (koloru, podczerwieni, dotyku) oraz programowalną kostkę, czyli “mózg” naszego robota. To idealne połączenie edukacji z rozrywką, które gwarantuje, że nawet trudne zadania są świetną zabawą, a dzieci wykonują je z zaangażowaniem i radością.

Zajęcia z robotyki kierujemy do dziewczynek i chłopców w różnym wieku i na różnym poziomie umiejętności. Prowadzimy kursy podstawowe, na których uczestnicy dowiedzą się, czym tak właściwie jest robotyka, poznają najważniejsze pojęcia i metody konstrukcji funkcjonalnych maszyn. Dla wprawionych robotyków przygotowujemy kurs w taki sposób, by mieli okazję przygotować własne układy elektryczne oraz mogli zaprogramować konstrukcje np. w języku Python. Dla osób żądnych przygód z budowaniem Lego prowadzimy warsztaty tematyczne takie jak półkolonie Zdobywcy Kosmosu czy Urodziny Star Wars.

W programie m.in.:

  • Robot Sprzątający – Zbudujemy robota, którego zadaniem będzie posprzątanie wyznaczonej przestrzeni z kubeczków. Wykorzystamy do tego czujnik koloru oraz zderzak zbudowany z własnego pomysłu.
  • Linefollower – Nauczymy się budować i programować robota, który pojedzie wzdłuż linii o dowolnym kształcie. W programie wykorzystamy instrukcję warunkową.
  • Robot Wyścigowy – Skonstruujemy super-szybki pojazd wyposażony w system antyzderzeniowy. Użyjemy czujnika odległości, by wykrywać napotykane przedmioty
  • Robot Sumo – Będąc obeznanymi z zestawem klocków oraz znając się na programowaniu zbudujemy niepowtarzalne roboty, które następnie wystawimy naprzeciw sobie w wielkim turnieju Lego SUMO!
  • Wózek Widłowy – Wykonamy robota, który może swobodnie podnosić i opuszczać małe palety. Zaprogramujemy go tak, aby cały proces mógł wykonywać samodzielnie, bez naszej pomocy.
  • Robosiłacz – Zbudujemy robota, który jest w stanie przewieźć niebagatelne ciężary (nawet 20kg!).
  • RoboSamochód – Skonstruujemy pojazd o skrętnej osi na wzór prawdziwego samochodu. Zaprogramujemy go tak, aby parkował samodzielnie w wybrany przez nas sposób.
BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.