Programowanie robotów w Pythonie

Programowanie robotów w Pythonie

Robotyka Wynalazca Robotów

Scenariusz dostępny w:

W czasie zajęć z programowania robotów uczestnicy wykorzystają nabytą wiedzę w praktyczny sposób. Roboty własnoręcznie zbudowane z zestawu Lego Mindstorms Wynalazca Robotów zaprogramujemy w dedykowanej aplikacji, w jednym z najpopularniejszych języków programowania – Pythonie.

Zmienne, pętle, instrukcje warunkowe i funkcje pozwolą nam zakodować niemal dowolne działanie konstrukcji z klocków. Zajęcia pozwolą dzieciom nie tylko nauczyć się podstaw programowania, lecz także rozwinąć umiejętności kreatywnego myślenia i rozwiązywania problemów.

Python to jeden z najdynamiczniej rozwijających się języków programowania. Jego uniwersalność i łatwa składnia sprawiają, że stanowi doskonałe narzędzie, które pozwoli dziecku zanurzyć się w niemal nieskończony świat tworzenia własnych skryptów i programów.

Wykorzystywany podczas warsztatów zestaw Lego – Wynalazca Robotów – to najnowszy komplet klocków z serii Mindstorms. Zawiera silniki, czujniki oraz programowalną kostkę, co umożliwia młodym konstruktorom zbudować niemal dowolną maszynę, jaką zdołają sobie wyobrazić. Budowanie robotów nigdy nie było prostsze i nie sprawiało tyle satysfakcji!

W planach m.in.:

  • EasyBot – Zbudujemy prostego robota, który może być podstawą niemalże dowolnej konstrukcji. Sprawdzimy, jak niewiele trzeba, by zamienić go w zdalnie sterowany łazik marsjański gotowy na wszelkie wyzwania kosmosu!
  • Linefollower – Nauczymy się budować i programować robota, który pojedzie wzdłuż linii o dowolnym kształcie oraz wykona po drodze różnorodne zadania. W programie wykorzystamy instrukcję warunkową.
  • Drag racing – Wyścigi superszybkich samochodów – Skonstruujemy pojazd szybki niczym błyskawica, wyposażony w przekładnię oraz system antyzderzeniowy. Użyjemy czujnika odległości, by wykrywać napotykane przedmioty.
  • BattleBots – Walki Robotów – Będąc obeznanymi z zestawem klocków oraz znając się na programowaniu, zbudujemy niepowtarzalne roboty, które następnie zmierzą się w Wielkim Turnieju BattleBots! Który robot zostanie ostatni na arenie: najcięższy, najszybszy czy najzwinniejszy – tego dowiemy się dopiero w trakcie starcia bojowych pojazdów.
BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.