Programowanie JavaScript

Programowanie JavaScript

Scenariusz dostępny w:

Programowanie Minecraft JavaScript to doskonałe zajęcia dla dzieci, które chcą zgłębić tajemnice języka JavaScript poprzez świetną zabawę. Połączenie edukacji z rozrywką zapewnia pełne zaangażowanie kursantów, którzy przychodzą na zajęcia z entuzjazmem i z ochotą chłoną wiedzę.

Zajęcia z programowania Minecraft JavaScript mają formę praktycznych warsztatów. Dzieci poznają podstawy tego języka, dowiedzą się, czym są operatory logiczne, instrukcje warunkowe czy operacje matematyczne.

Nabytą wiedzę wykorzystają, tworząc swoich agentów wykonujących niektóre czynności w grze. Zautomatyzowani budowniczowie, zbieracze, górnicy czy farmerzy pomogą graczom i uatrakcyjnią rozgrywkę. Kursanci wykorzystają skrypty JavaScript również do zaprogramowania swoich minigier w świecie Minecrafta.

Programowanie Minecraft JavaScript dla dzieci to zajęcia pełne ambitnych wyzwań i inspirujących zadań do rozwiązania. Dzięki nim kursanci nie tylko uczą się programować, ale również rozwijają wyobraźnię, zdolność logicznego myślenia oraz kreatywnego rozwiązywania problemów.

W programie kursu m.in.:

  • Wstęp do JavaScript – Na pierwszym spotkaniu nauczymy się czym jest składnia języka i jak ona wygląda w przypadku JavaScript. Napiszemy proste skrypty, które zmieniają pogodę i tryb rozgrywki.
  • Pętla FOR – Omówimy i zobaczymy w praktyce, jak działają pętle oraz w jaki sposób się je deklaruje. Z pomocą pętli FOR wykonamy kilka prostych struktur.
  • Zmienne – Dowiemy się czym są zmienne, jakie są ich typy oraz to czym różni się zmienna lokalna od globalnej. Wykorzystamy je do tego, by wywoływane przez nas programy tworzyły konstrukcje o zmiennych parametrach.
  • Instrukcje warunkowe – Nauczymy się, jak należy zapisywać instrukcje warunkowe i jak działa logika matematyczna. Poznamy operatory AND i OR. Wykorzystamy operatory modulo, by m.in. stworzyć ogromną szachownicę.
  • Wstęp do HTML – Gdzie możemy wykorzystać JS poza Minecraftem? Nauczymy się jak tworzyć podstawowe strony internetowe i jak dołączyć do nich skrypty w języku JavaScript.
  • Listy – Przyjrzymy się bliżej listom i tablicom. Sprawdzimy, jakie operacje można na nich przeprowadzić i wykorzystamy je do stworzenia kilku minigier.
  • Obiekty – Wspólnie stworzymy własny obiekt w kodzie programu. Nadamy mu wyjątkowych cech i właściwości. Sprawimy, że będziemy mogli wejść w dodatkowe interakcje z naszym domem w Minecraft.
  • Klasy – Nauczymy się czym są klasy i jak one są istotne w obiektowych językach programowania. Zbadamy wszystkie ich funkcje z pomocą kilku obiektów.
  • Proceduralnie Generowane Światy – Korzystając z całej zebranej wiedzy stworzymy proceduralnie generowany loch, w którym pojawią się losowi przeciwnicy i skarby, a na jego końcu będzie czekał przerażający Władca Podziemi!
BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.