Lego Mindstorms Wynalazca Robotów

Lego Mindstorms Wynalazca Robotów

Scenariusz dostępny w:

Wykorzystywany podczas warsztatów zestaw Lego – Wynalazca Robotów – to najnowszy komplet klocków z serii Mindstorms. Zawiera silniki, czujniki oraz programowalną kostkę, co umożliwia młodym konstruktorom zbudować niemal dowolną maszynę, jaką zdołają sobie wyobrazić. Budowanie robotów nigdy nie było prostsze i nie sprawiało tyle satysfakcji!

Jeżeli Twoje dziecko uwielbia nowoczesne technologie i mechanikę lub dopiero próbujesz zaszczepić w nim takie pasje, to wybór warsztatów z robotyki jest strzałem w dziesiątkę.

Podczas zajęć uczestnicy zbudują konstrukcje robotów mobilnych i stacjonarnych, posiłkując się instrukcją lub mierząc się z zadaniem przy pomocy własnej wyobraźni. Każde wyzwanie dla małych inżynierów omawiane jest przez instruktora, który swoją wiedzą i doświadczeniem przybliża dzieci do poznania wszelkich tajemnic robotyki. Kursanci poznają specjalistyczne nazewnictwo, dowiedzą się jak działają wybrane komponenty, w jaki sposób sprawnie je ze sobą połączyć i – co równie istotne – nauczą się programować roboty!

Klocki Lego Wynalazca Robotów pozwalają na łatwe programowanie zbudowanych konstrukcji. Młodsi lub początkujący robotycy rozpoczną swoją przygodę przygotowując kod w Scratch’u – znanym i cenionym na całym świecie języku programowania wykorzystującym kolorowe bloki.

 W planach m.in.:

  • Robot Sprzątający – Zbudujemy robota, którego zadaniem będzie posprzątanie wyznaczonej przestrzeni z kubeczków. Wykorzystamy do tego czujnik koloru oraz zderzak zbudowany z własnego pomysłu.
  • Linefollower – Nauczymy się budować i programować robota, który pojedzie wzdłuż linii o dowolnym kształcie. W programie wykorzystamy instrukcję warunkową.
  • Robot Wyścigowy – Skonstruujemy super-szybki pojazd wyposażony w przekładnię i system antyzderzeniowy. Użyjemy czujnika odległości, by wykrywać napotykane przedmioty.
  • Robot Sumo – Będąc obeznanymi z zestawem klocków oraz znając się na programowaniu zbudujemy niepowtarzalne roboty, które następnie wystawimy naprzeciw sobie w wielkim turnieju Lego SUMO!
  • Robot Pokonujący Przepaść – Zbudujemy z własnego pomysłu robota, który nie tylko potrafi znaleźć przed sobą przepaść, ale też postawi nad nią most, po którym następnie przejedzie.
  • Robot Przemysłowy – Wykonamy robotyczne ramię zdolne do przenoszenia małych ciężarów. Zaprogramujemy je tak, by mogło być obsługiwane przez operatora.
BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.