Elektronika Junior

Elektronika Junior

Scenariusz dostępny w:

Przyjazne wprowadzenie w świat elektroniki dla najmłodszych. Rozpoczynamy już od 8 lat. Dowiemy się co to jest rezystor, kondensator, prąd oraz jak obsługiwać lutownice czy miernik. Zbudujemy pływającą motorówkę, robota pająka i wiele, wiele innych. Warsztaty w formie twórczej zabawy pomogą wprowadzić najmłodszych w interesujący świat elektroniki.

Półkolonie co będziemy robić?

Nerwusometr – Rozpoczniemy nasze przygody z elektroniką od zbudowania Nerwusometru. Wyjaśnimy, jak skonstruować to urządzenie, które mierzy poziom naszej precyzji i spokoju. Przejdziemy przez tor, ucząc się, jak technologia może być wykorzystana do monitorowania stanów emocjonalnych.

Alarm do sekretnej szuflady – Zaprojektujemy funkcjonalny alarm z użyciem fotorezystora, który będzie chronił sekrety schowane w szufladzie. Nauczymy się podstawowych pojęć związanych z obwodami elektrycznymi oraz zrozumieją, jak czujniki reagują na światło, uruchamiając alarm przy otwarciu szuflady.

Robot pająk – Podczas tej części zajęć stworzymy robociki, które poruszają się dzięki silniczkom. Następnie ozdobimy swoje roboty, by przypominały pająki, motyle, biedronki lub inne owady, co pomoże zrozumieć podstawy robotyki oraz elementy designu.

Motorówka – Zbudujemy działającą motorówkę z silnikiem elektrycznym, która będzie mogła płynąć po wodzie. Odkryjemy podstawy hydrauliki i aerodynamiki, a także zastosowanie silników w praktycznych projektach.

Lampka UFO – Wykorzystując kolorowe diody LED, żarówki oraz przedmioty codziennego użytku, uczestnicy stworzą lampki w kształcie latających spodków. Zajmiemy się także prostą elektroniką i efektami świetlnymi, które dodadzą „kosmicznego” charakteru do ich projektów.
Głowa robota – Własnoręcznie zbudujemy robotyczne głowy, które będą potrafiły pokazywać swoje emocje.

*Zastrzegamy sobie prawo zmiany programu zajęć w zależności od lokalizacji.

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.