Eksperymenty Harry Potter

Eksperymenty Harry Potter

Scenariusz dostępny w:

Zapraszamy młode czarodziejki i czarodziejów do niezapomnianej przygody w Hogwarcie, gdzie nauka jest ciekawsza od magii.

Półkolonie z Harrym Potterem pozwolą dzieciom poznać fascynujący świat eksperymentów chemicznych. Wykorzystując prawa chemii i fizyki uczestnicy wykonają szereg naukowych sztuczek, przy okazji rozbudzając zainteresowanie naukami ścisłymi, zdobywając wiedzę i umiejętności przydatne również w szkole. Zapisz się nim pociąg do Hogwartu odjedzie!

Półkolonie co będziemy robić?

Wyruszymy w podróż do Hogwartu, gdzie czeka nas ceremonia przydziału. Podczas lekcji u prof. Flitwicka poznamy zaklęcie Wingardium Leviosa oraz Evanesco. Uwaga! W czasie lekcji obowiązuje zakaz używania Zaklęć Niewybaczalnych – pamiętajmy, że ich zastosowanie kończy się dożywotnim pobytem w Azkabanie!

Dla Mugoli: Podczas warsztatów dowiemy się czym jest lewitacja, zbadamy zdolność rozpuszczania substancji oraz sprawdzimy jak zmienia się gęstość roztworu.

Podczas lekcji eliksirów pod okiem najlepszych wykładowców szkoły dla czarodziejów uwarzymy eliksiry musujące, zmieniające kolor i powodujące chaos. Czy sproszkowany korzeń asfodelusa i nalewka z piołunu wystarczą do przygotowania Eliksiru Prawdy? Wykorzystamy tajną recepturę Snape’a na Eliksir Rozdymający, aby za jego pomocą wyczarować jadalne gumochłony!

Dla Mugoli: Podczas lekcji eliksirów wytworzymy dwutlenek węgla wykorzystując sodę i ocet, oraz tlen wykorzystując manganian VII potasu oraz nadtlenek wodoru. Sprawdzimy również jak działa indygokarmin w połączeniu z glukozą.

Razem z prof. Sprout zasiejemy własny chemiczny ogród i zaobserwujemy jak z małego nasionka wyrośnie potężna roślina gotowa do użycia podczas przygotowywania mikstur i eliksirów. W czasie lekcji zielarstwa również wyizolujemy DNA z magicznej mandragory.

Dla Mugoli: W czasie lekcji zielarstwa poznamy proces dysocjacji elektrolitycznej, chromatografii oraz dowiemy się jak wyziolować DNA z rośliny.

Podczas lekcji wywarów poznamy tajemnicze receptury magicznych mikstur i eliksirów. Czy śluz gumochłona, woda miodowa i krew salamandry wystarczą, aby odwrócić działanie wywaru śmierci? Pamiętajcie, że każdego z wywarów należy używać z rozwagą i maksymalną ostrożnością.

Dla Mugoli: Podczas warzenia wywarów dowiemy się czym jest zjawisko osmozy, oraz poznamy szereg napięciowy metali. Przyjrzymy się również reakcji sieciowania, tworząc slime.

Podczas wizyty w łazience Prefektów przygotujemy specjalny proszek do kąpieli Fiuu, który idealnie zrelaksuje zmęczonych graczy Quidditcha. Następnie stworzymy peeling cukrowy oparty na ekstrakcie Szkiele-Wzro, znakomity do odbudowy kości. Na zakończenie wszyscy czarodzieje obejrzą pokaz zaawansowanych zaklęć.

Dla Mugoli: Podczas wizyty w łazience Prefektów przygotujemy naturalne kosmetyki. Na zakończenie półkolonii wszyscy uczestnicy obejrzą pokaz chemicznych doświadczeń,

*Zastrzegamy sobie prawo zmiany programu zajęć w zależności od lokalizacji.

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.