Eko(to)logiczne

Eko(to)logiczne

Półkolonie ekologiczne

Scenariusz dostępny w:

Półkolonie Eko(to)logiczne są dedykowane wszystkim miłośnikom przyrody. To wiedza podana w łatwy do przyswojenia sposób, poparta ciekawymi eksperymentami, które uczestnicy wykonają samodzielnie. Zadaniem półkolonii jest nie tylko przybliżenie pojęcia ekologii, ale i zagadnień związanych z ochroną środowiska, troską o zwierzęta i życia w zgodzie z przyrodą.

Na zajęciach poruszymy tematy związane z odnawialnymi źródłami energii, samodzielnie przygotujemy wodną turbinę oraz silnik cieplny. Uczestnicy półkolonii Eko(to)logicznych dowiedzą się, na czym polega recykling i czym różni się od upcyklingu?

Przygotujemy ekologiczne środki czystości, dzięki którym ograniczymy zużycie plastiku, zadbamy o nasze zdrowie i środowisko naturalne. Stworzymy torby na zakupy, rozwiążemy ekologiczne łamigłówki, wyjaśnimy czym jest mikroplastik i jak wpływa na żywe organizmy.

Ciekawe doświadczenia pozwolą łatwo przyswoić nowe zagadnienia oraz zachęcą uczestników do rozmów o przyrodzie. Półkolonie Eko(to)logiczne nie tylko pobudzają dziecięcą kreatywność i pasję do nauk ścisłych, ale także kształtują postawę proekologiczną i poczucie odpowiedzialności za naszą planetę. Kursanci wyniosą z zajęć ogromną dawkę wiedzy, która z pewnością przyda im się również w dorosłym życiu.

 W planach m.in.:

  • recykling, upcyklilng- Co to jest?
  • odnawialne źródła energii
  • ekologiczne łamigłówki
  • z czego jest plastik?
  • gdzie wyrzucić styropian?
BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.