Akademia Detektywów

Akademia Detektywów

Półkolonie eksperymenty Akademia Detektywów

Scenariusz dostępny w:

Każde dziecko marzy, by zostać policjantem, śledczym, czy detektywem rozwiązującym pasjonujące zagadki i odkrywającym niezwykłe tajemnice. Dzięki Akademii Detektywów jest to możliwe!

Zajęcia Małego Inżyniera dla młodych agentów to niezwykłe eksperymenty i zabawy, które wprowadzą dzieci w świat detektywistycznych tajemnic. Poza konkretnymi umiejętnościami śledczymi i szpiegowskimi zajęcia rozwijają wyobraźnię, kreatywność i ciekawość świata. Uczą cierpliwości, uważności i nieszablonowego myślenia. Eksperymenty dla dzieci w Akademii Detektywów to świetna zabawa, ale również moc nauki.

Półkolonie co będziemy robić?

W trakcie zajęć poznamy sekrety szyfrowania wiadomości i tworzenia tajemniczych listów. Zbudujemy maszynę, która pozwoli nam porozumieć się alfabetem Morse’a. Nie zabraknie również fascynujących doświadczeń z prądem elektrycznym, podczas których spróbujemy napisać list przy użyciu energii elektrycznej.

Podczas warsztatów nauczymy się odczytywać mapę oraz dowiemy się, czym jest skala. Razem poznamy kierunki świata i stworzymy własny kompas pływający na wodzie! Dodatkowo, zanurzymy się w świecie kryminalistyki, poznając tajemnice daktyloskopii i skanując swoje odciski palców.

Podczas zajęć nauczymy się zbierać odciski palców i rozwiążemy  zagadkę oszukanego mleka. Wspólnie wykonamy swoje własne lupy, które pomogą nam w detektywistycznych śledztwach. Dodatkowo, dzięki chromatografii, odkryjemy, jakie kolory kryją się w czarnym pisaku.

 Dzisiaj na warsztatach detektywistycznych dzieci dowiedzą się, jak nadmuchać balona w butelce oraz jak rozwiesić pranie na przerwanym sznurku. Ale to nie koniec niespodzianek! Czy wiesz jak zrobić szaszłyk z balona? Razem przekonamy się jak to możliwe!

Zdobytą wiedzę i umiejętności oraz samodzielnie skonstruowane gadżety wykorzystamy do rozwikłania niesamowitych zagadek w detektywistycznej grze terenowej

*Zastrzegamy sobie prawo zmiany programu zajęć w zależności od lokalizacji.

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.