Programowanie Roblox

Programowanie Roblox

Zajęcia programowanie roblox

Scenariusz dostępny w:

Roblox Studio to darmowy silnik do tworzenia gier mobilnych i komputerowych. Mnogość łatwych do wykorzystania narzędzi pozwala na stworzenie niemal dowolnego projektu w wirtualnym świecie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 10 do 15 lat, które chcą wykorzystać swój kreatywny potencjał do budowania własnych rozgrywek.

W trakcie zajęć uczestnicy poznają tworzenie gier od samych podstaw. Nie tylko nauczymy się pisać skrypty w języku Lua, ale również dowiemy się w jaki sposób tworzyć trójwymiarowe modele, które wykorzystamy wewnątrz własnych rozgrywek oraz nadamy środowisku cechy fizyczne.

Zajęcia z programowania Roblox mają formę warsztatów, na których przekazujemy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim rozwijamy praktyczne umiejętności dzieci. Uczestnicy używają w tym celu ogólnodostępnego oprogramowania dzięki czemu w domu mogą dalej rozwijać swoją pasję.

Podczas zajęć m.in.:

  • Kształtowanie plansz – Na pierwszym spotkaniu zapoznamy się z programem Roblox Studio i rozpracujemy potężne narzędzie jakim jest Terrain Editor. Z jego pomocą wykonamy pierwszą planszę, po której będzie poruszał się nasz bohater.
  • Modelowanie obiektów – Nauczymy się w jaki sposób wykonać trójwymiarowe przedmioty. Rozpoczynając od prostych mebli, kończąc na płonących pochodniach – dowiemy się krok po kroku, jak wykorzystać dostępne narzędzia do stworzenia dowolnych obiektów.
  • Programowanie teleportów – Poznamy podstawy języka Lua programując obiekty. W “magiczny” sposób powiążemy ze sobą dwie platformy, które będą działały jako teleport, co ułatwi poruszanie się po mapie.
  • Programowanie specjalnych drzwi – Wykonamy wyjątkowe drzwi, które zaprogramujemy w taki sposób, by przepuszczały przez siebie tylko wybrane osoby. Czeka nas stworzenie listy VIPów oraz paneli do wpisywania kodów.
  • Tworzenie własnego narzędzia – Dowiemy się, jak wykonać własne narzędzie. Najpierw wykonamy rzeczywisty model, a następnie zaprogramujemy go tak, by realizował pożądane zadanie.
  • Dodawanie dźwięków i muzyki – Poznamy sposób w jaki dodać działającą w tle muzykę oraz, co należy zrobić, aby wykonane przez nas modele wydawały własne dźwięki.
  • Tworzenie GUI – Wykonamy własne GUI (graficzny interfejs użytkownika). Poznamy wszystkie jego elementy od pojedynczych etykiet po animowane ikony.
  • Animowanie ruchu – Nauczymy się obsługi narzędzia Animation Editor. Wykonamy własne animacje ruchu i dodamy je do skryptów naszej postaci.
  • Tworzenie krajobrazu – Zajmiemy się tworzeniem własnych SkyBoxów oraz elementach cząsteczkowych, by nadać naszemu światu wyjątkowych parametrów.
  • Własna gra – połączymy wszystkie poznane przez nas elementy, aby stworzyć z nich własną i niepowtarzalną rozgrywkę.
BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.