Programowanie Junior

Programowanie Junior

Scenariusz dostępny w:

Programowanie Junior to zajęcia z podstaw programowania dla najmłodszych dzieci. Przeznaczone są dla maluchów w wieku 5-7 lat i stanowią doskonałe wprowadzenie do cyfrowego świata komputerów, gier, a nawet robotów.

Rola programowania we współczesnym świecie jest nie do przecenienia. Powszechnie już uważa się, że znajomość języków programowania jest równie istotna jak posługiwanie się językami obcymi. Wczesne rozpoczęcie edukacji w tym zakresie to świetny sposób na rozbudzenie pasji i wykształcenie umiejętności, które przydadzą się w przyszłości.

Zajęcia z programowania Junior mają formę warsztatów, na których przekazujemy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim rozwijamy praktyczne umiejętności dzieci. Wykorzystujemy do tego roboty OzoBot oraz aplikację Scratch Junior pozwalającą na tworzenie kodu poprzez układanie specjalnych bloków. Dzieci używają przy tym prostych w obsłudze tabletów.

Warsztaty z programowania dla najmłodszych dzieci to również doskonały sposób na rozwijanie wyobraźni, kreatywności i umiejętności logicznego myślenia.

Półkolonie co będziemy robić?

Rybki w akwarium – Rozpoczniemy przygodę z programowaniem wykorzystując aplikację Scratch Junior. Pokażemy, jak ożywić morskie stworzenia i uczynimy je częścią naszej cyfrowej przygody. Napiszemy nasz pierwszy program, symulując łowienie rybek.

Poznajemy robota – Zajmiemy się robotyką, prezentując Ozobota – małego robota, który porusza się po trasach. Dowiemy się, jak tworzyć dla niego ścieżki i będziemy obserwować, jak sprytnie je pokonuje.

Zaczarowany Las – Użyjemy Scratch Junior do stworzenia interaktywnego świata, w którym ożywimy las i jego mieszkańców. Nauczymy się, jak programować proste animacje i interakcje.

Kolorowe Kody – Poznamy zasady programowania Ozobota za pomocą kolorów. Nauczymy się, jak używać kolorowych kodów, by kierować robotem według własnych planów.

Żabia Biesiada – Będziemy eksperymentować ze zmianą wyglądu duszków w Scratch Junior, by móc stworzyć dowolne postacie.

OzoPuzzle – Rozwiniemy umiejętność logicznego myślenia poprzez tworzenie złożonych tras dla Ozobotów, wykorzystując do tego celu specjalnie przygotowane puzzle.

Podniebna Podróż – Odkryjemy, jak można tworzyć własne scenerie w Scratch Junior, dodając elementy narracji poprzez projektowanie kosmicznych podróży.

OzoBlockly – Zapoznamy się z aplikacją OzoBlockly, gdzie będziemy mogli przetestować swoje umiejętności, prowadząc Ozoboty przez różnorodne trasy z przeszkodami.

Nurkowanie – Stworzymy podwodny świat, w którym programowane przez nas postacie będą interaktywnie odkrywać tajemnice oceanu.

Sprzątanie planszy – Przy pomocy Ozobotów zorganizujemy zabawę, której celem będzie usunięcie elementów z planszy. Zadanie to będzie wymagało zarówno precyzji, jak i strategicznego myślenia od naszych małych programistów.

*Zastrzegamy sobie prawo zmiany programu zajęć w zależności od lokalizacji.

BRZMI CIEKAWIE ?

zapisz się już dzisiaj!

Warsztaty dla dzieci i młodzieży z robotyki, programowania, eksperymentów i elektroniki. 

KONTAKT

Nasi konsultanci nie są w tej chwili dostępni. Proszę zostawić wiadomość, a wkrótce się z Panem/Panią skontaktujemy.

Formularz rezerwacji urodzin Poznań

Wypełnienie formularza nie jest jednoznaczne z rezerwacją urodzin.